Leasing samochodu na firmę jednoosobową

Prowadzisz działalność gospodarczą i szukasz korzystnego sposobu nabycia samochodu osobowego? A może jesteś osobą prywatną, ale zaciąganie kredytu na auto Cię nie satysfakcjonuje? Sprawdź, jakie są zalety leasingu i czy możesz z niego skorzystać. 

Czym jest leasing samochodów?

Poszukując korzystnych, a jednocześnie bezpiecznych sposobów nabycia samochodu osobowego, trudno nie natrafić na oferty leasingowe. Choć najczęściej kierowane są do przedsiębiorców, coraz większą popularnością cieszy się też leasing konsumencki. Czym różnią się te dwie formy umowy i kto może z nich korzystać? Poszukiwania odpowiedzi na to pytanie warto rozpocząć od wyjaśnienia, czym właściwie jest leasing.

Leasing to forma umowy, która polega na udostępnieniu przez leasingodawcę przedmiotu (w tym przypadku auta), który będzie mógł być użytkowany przez leasingobiorcę przez określony czas, w zamian za opłacanie ustalonych wcześniej rat. Umowa ta może (ale nie musi) zakończyć się wykupieniem samochodu w okazyjnej cenie lub leasingiem innego (na przykład nowszego lub bardziej prestiżowego) pojazdu.

Leasing w działalności gospodarczej

Wielu przedsiębiorców – zarówno tych dużych, jak i najmniejszych – chętnie decyduje się na umowę leasingową. To bardzo korzystny sposób finansowania inwestycji działalności gospodarczej. Co więcej, opłaty związane z leasingowanym autem uznawane są za koszty uzyskania przychodu firmy. Proces rozpatrywania wniosków leasingowych trwa krócej niż w przypadku starania się o kredyt. Zainteresowany leasingobiorca nie musi obawiać się też skomplikowanych formalności – te również są uproszczone, a do zawarcia umowy niezbędne są jedynie:

  • dowody osobiste reprezentantów firmy,
  • wypis z odpowiedniego rejestru lub ewidencji działalności gospodarczej.

Na leasing samochodu mogą liczyć nie tylko duże, ale też małe i średnie przedsiębiorstwa, a nawet jednoosobowe działalności gospodarcze. Co ważne, nawet nie prowadząc działalności gospodarczej masz szansę na skorzystanie z tej formy finansowania.

Leasing konsumencki

Leasing konsumencki od firmowego różni się jedynie tym, że stanowi ofertę dla klientów indywidualnych, to jest osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Jego głównymi zaletami są:

  • konkurencyjność stawek ratalnych,
  • znaczne uproszczenie procedur w porównaniu do zdobywania kredytu,
  • wpływ na poprawę zdolności kredytowej.

Aby uzyskać leasing konsumencki, musisz wykazać umowę o pracę, kontrakt za granicą lub osiąganie dochodów w innej walucie. 

Jeżeli wciąż szukasz najkorzystniejszej formy leasingu i szukasz odpowiedzi na więcej pytań, skontaktuj się z doświadczoną firmą leasingową, która pomoże Ci wybrać najlepszą ofertę i rozwieje wszelkie wątpliwości.