Leasing jest formą finansowania samochodu pozwalającą uzyskać na określonych warunkach dany pojazd. Jednak stanowi również sposobność do tego, aby nie tylko uzyskać samochód, ale również stanowisko pracy. Osoby, które świetnie prowadzą, znają topografię miasta oraz potrafią korzystać z aplikacji nawigujących, mogą spróbować swoich sił w roli taksówkarza. Jednak w tym celu potrzebują sprawny, nowy, zadbany i elegancki samochód. Jest on jednak drogi, i nie każdego przez to stać na jego nabycie za gotówkę. W tym jednak miejscu pojawia się możliwość zawarcia umowy z firmą Leasing Szczecin, w celu uzyskania pojazdu na preferencyjnych warunkach, właśnie w formie leasingu. Warto wiedzieć, jakie są zasady jego uzyskania oraz z jakimi kosztami należy się liczyć, aby mieć dokładny obraz opłacalności tego rodzaju umowy.

Warunki uzyskania leasingu na taxi.

Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę z jednej rzeczy – leasing to umowa na samochód, i tak naprawdę nie ma przeszkód do tego, by używać go w celu zawodowym. Jednak jak to każdy leasing, obarczony jest pewnymi ogólnymi warunkami, które należy spełnić. Po pierwsze, warto wybierać jedynie nowe samochody, co związane jest z ustaleniem lepszych warunków leasingu oraz ogólnie lepszym funkcjonowaniem, a sam pojazd wciąż jest na gwarancji producenta, a same części są jeszcze niezużyte. Po drugie, z uwagi na to, że samochód będzie użytkowany o wiele częściej, może zostać postawiony nam wymóg wpłaty nawet jednej czwartej wartości samochodu (choć i to jest do obejścia), a sam leasing będzie rozłożony na określony okres. Po trzecie, z racji, że pojazd będzie bardziej eksploatowany, to szybciej będzie tracił na wartości. Po czwarte, przy aucie branym w leasing, zwłaszcza w celach zarobkowych, konieczne jest nabycie pakietu ubezpieczeń od OC, przez AC, po NNW.

Opłacalność.

Teraz czas przejść do najważniejszej części, która wszystkich interesuje, czyli opłacalności. Wziąć pod uwagę należy kilka ważnych aspektów. Po pierwsze, warto umowę na leasing zawierać jedynie z odpowiednimi doradcami, którzy skonstruują ją w sposób dla nas optymalny. Chodzi tu o to, aby wysokość miesięcznej opłaty była na takiej wysokości, że będziemy ją w stanie bez problemu pokryć z zarobków uzyskiwanych w toku pracy. Aby opłacalność wzięcia samochodu w leasing na taxi była jak najwyższa, warto wybrać pojazd ekonomiczny, wygodny i mało zawodny. Wówczas będziemy pewni, że koszty eksploatacji będą niskie, a my więcej zarobimy. Odpowiedni standard pojazdu sprawi, że klienci będą częściej wybierać nasz pojazd. Jeśli chcielibyśmy oszacować ogólne koszty związane z leasingiem, to są one zależne od rodzaju samochodu, jaki wybierzemy. Ale jeśli nasz leasing wyniesie nas miesięcznie około 1 500 zł, a w tym czasie zarobimy na przewozie taxi około 5 000 zł, to okazuje się, że wybór taxi w leasingu był strzałem w dziesiątkę. Wynajem takiego samochodu od osoby trzeciej jest znacznie droższą formą i nie polecam ją stosować. Pamiętać należy również o tym, że po skończonej umowie możemy albo samochód wykupić, albo zwrócić, i przedłużyć leasing na innych warunkach, z innym pojazdem. Zawsze jest jakieś rozwiązanie, które doradzi sprawdzony doradca.