Leasing samochodu Warszawa

Z leasingu samochodu Warszawa jako formy finansowania zakupu korzysta w naszym kraju wciąż zdecydowana większość przedsiębiorców i jest to prawie 80 proc. przy nabywaniu aut firmowych. Popularnością cieszy się jednak również długoterminowy wynajem, dlaczego jednak przyjmuje się, że leasing samochodu warszawa jest lepszym rozwiązaniem?

Z czego wynika popularność leasingu?

Leasing jako metoda korzystania z dóbr cieszy się w ostatnich latach dużą popularnością, nie tylko w przypadku pojazdów, ale również maszyn, urządzeń IT czy nawet sprzętu medycznego. Wynika to z faktu, że wielu przedsiębiorców nie może pozwolić sobie na zakup za gotówkę, nie chce jednak rezygnować z korzystania z różnego rodzaju narzędzi w swojej działalności.

Idealnie w tym przypadku sprawdza się także leasing środków transportu, który cieszy się uznaniem głównie dlatego, że łatwiej z niego skorzystać, aniżeli zaciągać kredyt.

Możliwość korzystania z pojazdu jak z własnego

Cechą leasingu jest to, że korzystający na preferencyjnych warunkach finansowych może zdecydować się na wykupienie auta po zakończeniu umowy. Sprawia to, że większość osób myśli o takim samochodzie już jako o własnym, dzięki czemu może swobodniej z niego korzystać, bez przesadnego martwienia się o możliwość uszkodzenia.

Jest to bardzo ważne w przypadku wykorzystywania samochodu do celów firmowych, gdy pojazd nie ma być ozdobą, a użytecznym narzędziem do realizowania działalności bazowej. Dlatego też swoboda użytkowania to zdecydowana zaleta leasingu w porównaniu z wynajmem. Nie ma również limitu kilometrów, co ma ogromne znaczenie przy większych przebiegach.

Stabilność leasingu samochodu

Zaletą leasingu jest również to, że jest to stabilna forma wykorzystywania środków trwałych, pozwalająca na zawiązanie umowy na średnio 5 lat. Jest to więc opcja dla osób, które nie mają czasu na częste wyszukiwanie ofert i chcą przez długi czas korzystać z jednego środka transportu. Jest ona także najbliższa zakupowi na własność, dlatego wciąż cieszy się tak dużą popularnością.

Jak widać w porównaniu z wynajmem, leasing ma naprawdę wiele praktycznych zalet, o ile oczywiście zdecydują się Państwo na wybór odpowiedniej, dopasowanej do swoich potrzeb i budżetu oferty. Jeśli chcą Państwo znaleźć właśnie taką, serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Chętnie doradzimy w wyborze najlepszych rozwiązań.