Jak wziąć samochód w leasing?

Leasing samochodowy to coraz popularniejsze w Polsce rozwiązanie. W województwie zachodniopomorskim zauważono w drugim kwartale br. znaczny wzrost tą usługą. Chętnie stosują je przede wszystkim firmy transportowe, spedycje, taxi, które potrzebują pojazdów do pracy. Również bardzo dużą grupą są osoby nie prowadzące działalności gospodarczej, którzy decydują się na leasing prywatny. Jeżeli już zdecydowałeś, że chcesz wziąć samochód w leasing, od czego powinieneś zacząć? Podpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Jakie warunki musisz spełniać?

Leasing to forma finansowania nieco podobna do kredytu, dlatego również warunki jego uzyskania są podobne lecz prostsze i szybsze. Najważniejszym jest to, aby przekonać leasingodawcę o tym, że spłacanie rat leasingu nie będzie stanowiło dla Ciebie problemu oraz, że przedmiot leasingu zostanie wykorzystany do prowadzonej działalności gospodarczej. Dlatego, jeśli chcesz wziąć samochód w leasing na firmę, to znaczenie będzie miało to, jak długo już prowadzisz działalność. Z reguły wymagane minimum to 3 miesiące, jednak niektóre firmy leasingowe umożliwiają tak zwany leasing na start, który jest dostępny nawet dla młodszych firm. Niezależnie od tego, czy leasing bierzesz na firmę, czy jako osoba prywatna, większość leasingodawców sprawdzi także Twoją historię kredytową oraz to, czy Twoje nazwisko nie znajduje się w bazie dłużników. Jeżeli ta historia nie jest najlepszą – nie martw się. Też można uzyskać finansowanie u nas.

Samochód w leasing krok po kroku

Spełniasz warunki i jesteś zdecydowany na leasing – co powinieneś teraz zrobić? Czy najpierw rozglądać się za samochodem, który by Cię interesował, czy może najpierw wybrać najlepszą firmę leasingową?

Jeżeli masz dobrą historię kredytową możesz szukać samochodu, natomiast przy gorszej, złej skontaktuj się z firmą leasingową. Doradzą jak to zrobić.

Choć wiele osób przychodzi do leasingodawców już z wybranym modelem pojazdu, warto zacząć od drugiej strony. Niektóre firmy leasingowe mogą bowiem zaproponować korzystne formy leasingu na niektóre marki samochodów, dlatego warto najpierw wybrać leasingodawcę, a potem szukać modelu dla siebie. Gdy wszystko jest już wybrane, zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Umowy Leasingu, ustal z leasingodawcą szczegóły, takie jak wysokość wkładu własnego czy wysokość oraz ilość rat, a następnie ciesz się swoim nowym samochodem na korzystnych warunkach! Do podpisania umowy najczęściej potrzebny jest jedynie dowód osobisty oraz wypis z CEIDG bądź z KRS, które pobiera się online.